Universal Telecom
Privat Erhverv Kundeservice

Fastnet Prisliste

Opkaldspriser til :
 
TilslutningsafgiftDag*Nat*
Universal0,1900,6700,670
Telia0,2501,6401,750
Telecomplus0,2500,9900,990
Tele20,2501,7401,740
Tele Danmark (TDC)0,2501,7501,750
SuperTEL0,2500,7400,740
Sonofon0,2501,7301,730
PGOne0,2500,7500,750
Facilicom0,2500,8500,850
ELROtel0,2501,4871,487
Debitel0,3001,7501,750
Bryggenet0,2501,5601,560
ACN0,2501,4901,490


* Dag: 7.00-19.00 Nat: 19.00-7.00 I weekenden gælder nat- taksten fra lørdag kl. 19.00 og hele søndagen.
Takseringen er pr. påbegyndt sekund
Opkaldsafgiften opkræves kun, hvis der opnås forbindelse (Opkaldsafgift uden B-svar = 0,00 DKK).



Klik her for at tilmelde dig >>

  Download vores prisliste MS Excel Format
Skip Navigation Links
Indenrigs priser
Udenrigs priser
Mobil priser
Special priser


Min side: Aktuel information: Ring gratis fra din fastnet telefon:
Brugernavn:   
 
Adgangskode:   
 
 
Universal Telecom har doneret 800 000 kr. til UNHCR
De Forenede Nationers flygtningeorganisation, som støtte til deres arbejde i Pakistan.
Ring gratis Vidste du at du ringer gratis?
Med Universal Telecom fastnet ringer du gratis i din fritid till alle vores nuværende kunder i Danmark uden ekstra omkostninger for dig.
© 2001-2017 A Product of Timepiece Luxembourg