Universal Telecom
Privat Erhverv Kundeservice

Prisliste

Opkaldspriser, indenrigs
 
TilslutningsafgiftDag*Nat*
Universal0,1680,1500,080
Telia0,2000,1840,100
Telecomplus0,2000,1520,080
Tele20,2000,1920,096
Tele Danmark (TDC)0,2000,2000,100
SuperTEL0,2000,1760,096
Sonofon0,2000,1760,088
PGOne0,2000,1590,079
Facilicom0,2000,1440,072
ELROtel0,2000,1600,080
Debitel0,2400,1500,072
Bryggenet0,2000,1520,076
ACN0,2000,1760,088


* Dag: 7.00-19.00 Nat: 19.00-7.00 I weekenden gælder nat- taksten fra lørdag kl. 19.00 og hele søndagen.
Takseringen er pr. påbegyndt sekund
Opkaldsafgiften opkræves kun, hvis der opnås forbindelse (Opkaldsafgift uden B-svar = 0,00 DKK).



Klik her for at tilmelde dig >>

  Download vores prisliste MS Excel Format
Skip Navigation Links
Indenrigs priser
Udenrigs priser
Mobil priser
Special priser


Min side: Aktuel information: Ring gratis fra din fastnet telefon:
Brugernavn:   
 
Adgangskode:   
 
 
Universal Telecom har doneret 800 000 kr. til UNHCR
De Forenede Nationers flygtningeorganisation, som støtte til deres arbejde i Pakistan.
Ring gratis Vidste du at du ringer gratis?
Med Universal Telecom fastnet ringer du gratis i din fritid till alle vores nuværende kunder i Danmark uden ekstra omkostninger for dig.
© 2001-2017 A Product of Timepiece Luxembourg